021-88310222
صفحه اخبار

انستیتو ملی بازی‌سازی با همکاری موسسه علمی آینده سازان برگزار می‌کند، کارگاه‌های رایگان مبانی بازی‌سازی

به گزارش انستیتو ملی بازی‌سازی، این کارگاه آموزشی با همکاری موسسه علمی آینده سازان و با هدف ارتقای اطلاعات دانش‌آموزان در این زمینه برگزار می‌شود.

کارگاه آموزشی «مبانی بازی‌سازی» در راستای برنامه‌های انستیتو ملی بازی‌سازی برای توسعه بازی‌سازی در سطح کشور برگزار می‌شود و در آن شناخت مبانی اولیه بازی‌سازی در حوزه‌های فنی، طراحی و هنری به طور مقدماتی و طی 3 جلسه 2 ساعته آموزش داده می‌شود. مخاطبان اصلی این کارگاه دانش‌آموزان پایه‌‌ای مختلف هستند و در آن سعی می‌شود مباحث اولیه تولید و ساخت بازی به زبان ساده بیان شود.

گفتنی است، این کارگاه‌ سه روزه قرار است با حضور امیر محمدرضایی، علی نیک نژاد و احسان طاهری، مدیران دپارتمان‌های انستیتو ملی بازی‌سازی، به صورت آنلاین برگزار شود.

با سرفصل‌ها و جزئیات این کارگاه بیشتر آشنا شوید:

مبانی فنی بازی‌سازی:
در این کلاس، با تمام چالش های فنی بازی سازی آشنا می شوید. این درس به صورت تئوریک برگزار می شود و خواهید دانست که بخش‌های فنی ساخت بازی، چگونه است. واقعیت بخش فنی پروسه ساخت بازی به شما معرفی می‌شود و در پایان خواهید فهمید که فرد مناسبی برای بخش فنی ساخت بازی هستید یا خیر.

مبانی هنری بازی‌سازی:
این دوره برای آشنایی علاقه‌مندان به بازی‌سازی و برای درک هر چه بهتر اصول و مبانی هنری به کار رفته در صنعت بازی‌سازی برگزار می‌شود. امید است در این دوره هنر جویان با مهارت‌ها و نیازهای به کار رفته در یک اثر (بازی) آشنا شده و قدرت تحلیل و توانایی تصمیم‌گیری آنها برای انتخاب یک شیوه مناسب (هنری) برای اجرای یک پروژه بازی افزایش یابد.

مبانی طراحی بازی‌سازی:
مفاهیم اولیه و پایه طراحی بازی که مانند الفبا در یادگیری یک زبان ضروری هستند. در این دوره دانش‌پژوه یاد می‌گیرد ایده‌ها را تبدیل به قوانین بازی کرده و دنیای بازی را از ذهنیت به یک تجربه لذت‌بخش برای بازیکن‌ها تبدیل می‌کند.

پس از گذراندن این دوره هنرجو معیارها و المان‌های اولیه طراحی بازی را یاد می‌گیرد و ادامه یادگیری و سنجیدن استعدادها و علایقش در ادامه مسیر تبدیل شدن به طراح بازی، برایش آسان می‌شود.


زمان برگزاری این کارگاه‌ها از تاریخ 29 آذرماه لغایت یک دی‌ ماه در سه روز پیوسته از ساعت 16 الی 18خواهد بود. دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در این دوره می‌توانند اینجا ثبت‌نام کنند.

لازم به ذکر است که در فصل تابستان نیز این کارگاه‌ها برای عمومی و با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد و از برنامه‌های انستیتو ملی بازی‌سازی است که این کارگاه‌ها را به صورت فصلی و با هدف اشاعه اصول بازی‌سازی با همکاری موسسات و نهادهای خصوصی و دولتی برگزار نماید.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 4
    • 1
  • تاریخ انتشار : 1399/09/25
  • تعداد مشاهده : 2696 بار